Úvod » Historie a současnost

Historie a současnost

Společnost MARTIA a.s. byla založena v roce 1990 pod obchodním názvem MARTIA, společnost s ručením omezeným, MĚŘICÍ A REGULAČNÍ TECHNIKA se zaměřením na realizaci dodávek montáží a servisu v oblasti měření a regulace v teplárenství a řízení budov.

Po počátečním působení v severních Čechách se začala uplatňovat v celorepublikové působnosti, včetně rozšíření do chemického a těžebního průmyslu a tím si získávala na trhu významnou pozici. V roce 1996 byla společnost transformována na akciovou společnost s názvem MARTIA a.s., která je jejím dnešním právním nástupcem. V květnu roku 2009 došlo ke změně vlastnické struktury a majitelem 100 % akcií se stává společnost ČEZ Teplárenská, a.s.

Za své působení na trhu společnost MARTIA a.s. zrealizovala několik set zakázek v různých průmyslových odvětvích s velmi dobrým technickým řešením, z nichž některé jsou v provozu od počátku založení společnosti až dodnes.

V posledních letech společnost MARTIA a.s. významně rozšiřuje svou činnost v oblasti elektro, měření a regulace v teplárnách a elektrárnách Skupiny ČEZ.


Hlavní události ve vývoji společnosti